Prezes KRDL do nowego ministra: liczymy na uchwalenie ustawy o medycynie laboratoryjnej

Autor: DKX/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 17:06

"Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy, że zaowocuje ona uchwaleniem ustawy o medycynie laboratoryjnej, tak długo oczekiwanej przez środowisko diagnostów laboratoryjnych. Jesteśmy w bardzo ważnym momencie - projekt ustawy trafił do konsultacji społecznych. Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę" - napisała w liście do nowego ministra zdrowia Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Prezes KRDL do nowego ministra: liczymy na uchwalenie ustawy o medycynie laboratoryjnej
Na zdj. Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

20 sierpnia br. premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nowym ministrem zdrowia został dr Adam Niedzielski, dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

"W imieniu środowiska diagnostów laboratoryjnych składamy Panu Ministrowi gratulacje i życzymy wielu sukcesów. Doceniamy Pana zaangażowanie na rzecz ochrony zdrowia. Podjął się Pan tak trudnego i odpowiedzialnego zadania w tak kluczowym czasie dla systemu ochrony zdrowia " - przekazała w liście prezes KRDL.

Diagności podkreślili, że epidemia koronawirusa uwidoczniła wszystkie problemy systemu ochrony zdrowia. Pokazała również, że system nie istnieje bez diagnostów laboratoryjnych.

"Deklarujemy pełną otwartość na dialog i współpracę, ale oczekujemy docenienia naszego trudu i zaangażowania na rzecz pacjentów. Czekamy na szybkie i mądre decyzje" - podsumowała Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum