Prezes Jacyna podał się do dymisji? NFZ nie komentuje, ale potwierdza to…

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2019 17:05

W mediach w środę (17 lipca) pojawiła się informacja o tym, że Andrzej Jacyna złożył dymisję ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. ‘’Sam NFZ nie chciał odnosić się do tych doniesień, ale potwierdziła je Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ ''Solidarność'' - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Prezes Jacyna podał się do dymisji? NFZ nie komentuje, ale potwierdza to…
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundusz nie skomentował jeszcze informacje o złożeniu dymisji przez prezesa Andrzeja Jacynę. Gazeta Prawna uzyskała potwierdzenie doniesień u Marii Ochman, przewodniczącej Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, zasiadającej w Radzie Funduszu.

Ochman oceniła dymisję Jacyny negatywnie. Wskazała, że ''nikt nie ma takiej wiedzy o systemie i takich kompetencji do zarządzania nim''.

Więcej: gazetaprawna.pl

W ostatnich dniach było głośno o wypowiedzi prezesa NFZ Andrzeja Jacyny, która padła 4 lipca podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia. Jego słowa oburzyły lekarzy POZ.

Co powiedział prezes Jacyna? Najbardziej kontrowersyjne fragmenty zacytowała w swoim oświadczeniu prezes PPOZ Bożena Janicka. Czytamy zatem że: "od podstawowej opieki zdrowotnej zaczyna się wszelkie zło''. Szef Funduszu mówił też o możliwości rozważenia obowiązku dyżurowania lekarzy rodzinnych w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej: "Wyłgali się z tego zręcznie, dziś pracują do godziny 18, żądają skrócenia pracy do 16. Po wyborach będzie czas na stoczenie twardej dyskusji z tym towarzystwem”.

Bożena Janicka skierowała do prezesa NFZ pismo domagając się wyjaśnienia tej wypowiedzi. Zareagowała także Federacja Porozumienie Zielonogórskie, kierując list w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj: Lekarze POZ: prezes NFZ obraził nas publicznie. W ten sam sposób powinien przeprosić

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze