Premier zapewnił, że w budżecie znajdą się środki potrzebne do walki z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 19:01

Premier na spotkaniu z opozycją zapewnił, że jakiekolwiek środki będą potrzebne do walki z koronawirusem, znajdą się w budżecie państwa polskiego - powiedział w czwartek (5 marca) szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że jeśli Senat przyjmie bez poprawek specustawę, środki te będą nielimitowane.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP

Dworczyk poinformował dziennikarzy, że w czasie czwartkowego spotkania premiera z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych padło kilka propozycji ze strony opozycyjnej, np. druku ulotek w języku ukraińskim. - My skorzystamy z tych podpowiedzi. Ważny jest dialog i to, by współpracować w tej sprawie spokojnie i merytorycznie - zaznaczył.

Dworczyk był pytany przez dziennikarzy o dodatkowe środki na walkę z koronawirusem; dopytywano go, czy rząd przeznaczy na ten cel więcej niż 100 mln zł.

- Tak. Premier jeszcze raz zapewnił, że jakiekolwiek środki będą potrzebne do walki z koronawirusem, te środki znajdą się w budżecie państwa polskiego. W tej chwili jest uruchomione 100 mln zł z rezerwy ogólnej premiera, jest 1 mld 280 mln z rezerwy kryzysowej - i dzięki ustawie, która jest w tej chwili procedowana w Senacie - tutaj też premier zaapelował, by Senat przyjął tę ustawę bez poprawek, by mogła wejść jak najszybciej w życie. W tej ustawie jest możliwość, że Rada Ministrów przesuwa w ramach budżetu między działami środki, co powoduje, że te środki, jeśli będzie potrzeba, na walkę z koronawirusem będą nielimitowane - powiedział szef KPRM.

Dworczyka pytano też o druk ulotek informujących ws. koronawirusa.

- Ulotki w tej chwili się drukują, będą rozsyłane przez Pocztę Polską w ramach tej bezadresowej wysyłki do ponad 14 mln gospodarstw domowych plus we wszystkich firmach takich jak stacje benzynowe Orlenu, Lotosu, punkty bankowe Pekao SA, PKO BP czy Lotto, tam wszędzie będzie można te materiały dostać - poinformował Dworczyk.

Wiktoria Nicałek, Karol Kostrzewa

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum