Premier wzywa opozycję na dyskusję nt. programu szczepień. Termin: jutro o godz. 9.00

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2021 10:19

Szef KPRM Michał Dworczyk zaprosił w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego na wtorek na godz. 9.00 do KPRM przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych i sił politycznych na merytoryczną dyskusję na temat Narodowego Programu Szczepień.

Premier wzywa opozycję na dyskusję nt. programu szczepień. Termin: jutro o godz. 9.00
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Dworczyk na konferencji prasowej przez Kancelarią Premiera podkreślił, że rząd jest otwarty na każdą rozmowę dot. szczepień i przyjmie każdą dobrą merytoryczną radę.

- Chciałbym zaprosić na jutro, na godzinę 9.00 - w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, w imieniu wszystkich osób z rządu, które są zaangażowane w Narodowy Program Szczepień - do Kancelarii Premiera przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych i sił politycznych na dyskusję, ale dyskusję merytoryczną - powiedział Dworczyk.

- Rozmawiajmy o faktach, rozmawiajmy o rzeczywistych problemach, ale nie róbmy z tego eventów politycznych, nie straszmy Polaków, to jest apel do opozycji - proszę was nie straszcie Polaków, nie wciągajcie szczepień w bieżącą politykę. Mamy wiele innych tematów, w których możemy się spierać, nawet bardzo ostro, ale ten temat wyjmijmy poza nawias politycznego sporu - mówił do opozycji szef KPRM .

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli zorganizowanie w poniedziałek w całym kraju szeregu konferencji prasowych na temat sytuacji związanej z systemem szczepień.

- Słyszymy, że dzisiaj ma odbyć się cykl konferencji zorganizowanych przez polityków opozycji na temat programu szczepień. Wiemy, że takie konferencje w różnych miastach są planowane. Chcieliśmy razem z panem ministrem (zdrowia Adamem Niedzielskim) i z całym rządem zaapelować do wszystkich polityków w Polsce, żeby sprawę Narodowego Programu Szczepień wyjąć z bieżącej polityki, żebyśmy wyciągnęli poza nawias bieżącej polityki kwestię szczepienia Polaków - oświadczył Dworczyk na konferencji prasowej z szefem resortu zdrowia.

Jak podkreślił Dworczyk, wszyscy powinni zrobić ile można, żeby proces sczepień "postępował w sposób zaplanowany, harmonijny i żeby nie straszyć Polaków, nie wprowadzać poczucia niepewności, bo to może się przełożyć na zniechęcenie do szczepień".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum