Premier: wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - sieć szpitali i likwidacja NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2017 08:32

W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło. Jak dodała, minister zdrowia musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

Premier: wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - sieć szpitali i likwidacja NFZ
Premier Beata Szydło. Fot. PTWP

- Przed ministrem zdrowia stoi w tej chwili jedna z najtrudniejszych reform, które podejmuje nasz rząd, dlatego że reforma służby zdrowia jest po pierwsze przez wszystkich bardzo oczekiwana, wiążą się z nią ogromne nadzieje, bo wszyscy sobie wyobrażają, że po wprowadzeniu tych zmian, które zaproponujemy, znikną te problemy, które są w służbie zdrowia, w tej chwili w dość słabo funkcjonującym systemie - powiedziała premier w czwartek w radiowych Sygnałach Dnia.

Jak podkreśliła, rząd musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

- To jest wyzwanie, które zostało postawione przed ministrem zdrowia (Konstantym) Radziwiłłem, on przygotował już w tej chwili projekty ustaw, będziemy dzisiaj o tym oczywiście rozmawiać, myślę że te projekty ustaw znajdą się również w przyszłym tygodniu na posiedzeniu rządu, ta najważniejsza dotycząca sieci szpitali, dlatego że dzisiaj Komitet Stały Rady Ministrów będzie nad tym projektem pracował - zaznaczyła szefowa rządu.

- W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - (wprowadzenie) sieci szpitali i likwidacja NFZ - zapowiedziała premier. Projekt ustawy wprowadzającej sieć szpitali został we wtorek przyjęty przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Projekt ma być omawiany na posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów w czwartek 19 stycznia.

Premier poinformowała też, że w czwartek weźmie udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Główny temat spotkania, to kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia.

Szefowa rządu spotka się w czwartek w ramach przeglądu resortów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. Celem zaplanowanego na dwa tygodnie przeglądu jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum