Premier w superlatywach o Szumowskim: zachował się bardzo elegancko

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2020 12:23

Odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia jest ogromną stratą zarówno dla rządu jak i dla mnie, ponieważ to on świetnie opracowywał procedury i zmieniał procesy, które szybko musiały być dostosowane do sytuacji epidemii koronawirusa - powiedział w sobotę (29 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki.

Premier w superlatywach o Szumowskim: zachował się bardzo elegancko
Premier o byłym ministrze zdrowia prof. Łukaszu Szumowskim: - Odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia jest ogromną stratą zarówno dla rządu jak i dla mnie. Fot. Krystian Maj/KPRM/TT

Szef rządu pytany był w sobotę (29 sierpnia) w Radiu Rodzina m.in. o odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia.

Odpowiedział, że to odejście jest wielką stratą zarówno dla rządu polskiego, jak i jego samego, jako premiera.  - Ponieważ to pan prof. Szumowski świetnie opracowywał procedury i zmieniał procesy, które szybko musiały być dostosowane do sytuacji epidemii koronawirusa - powiedział premier.

Natomiast - jak dodał - "pan minister już wcześniej takie plany zawodowe mi sygnalizował i ja to oczywiście szanuję".

- A zachował się bardzo elegancko ponieważ jego wcześniejsze odejście miało nastąpić w marcu, w czasie, kiedy wybuchła właśnie pandemia. Dzisiaj Polacy uczą się żyć z tym koronawirusem nieszczęsnym i niedobrym, i latem pan minister uznał, że w tym czasie, kiedy jeszcze ta druga fala nie przyszła i może w ogóle nie przyjdzie w takim wymiarze jak się jej obawiamy, w takim momencie podjął tę decyzję. Ja myślę, że to był najbardziej właściwy moment - ocenił Morawiecki.

PAP - Edyta Roś

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum