Premier: w pandemii trzeba zdecydowanych działań, od soboty cała Polska czerwoną strefą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 20:41

Powaga sytuacji w pandemii wymaga szybkich zdecydowanych działań, dlatego od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa: cała Polska będzie czerwoną strefą - powiedział w piątek (23 października) w wystąpieniu telewizyjnym premier Mateusz Morawiecki.

Premier: w pandemii trzeba zdecydowanych działań, od soboty cała Polska czerwoną strefą
Mateusz Morawiecki Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Premier w wystąpieniu, wyemitowanym w piątek wieczorem w TVP, Polsat i TVN24, podkreślał, że sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie jest bardzo poważna.

- Wirus powrócił z siłą znacznie większą niż wiosną tego roku. Rekordy zakażeń padają na całym kontynencie. Także w Polsce zmagamy się z rosnącą każdego dnia liczbą zakażeń - mówił szef rządu.

Podkreślił, że "powaga sytuacji wymaga szybkich i zdecydowanych działań".

- Nie wahaliśmy się ich podjąć na wiosnę, nie wahamy się i teraz. Dlatego od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa: cała Polska będzie czerwoną strefą, a dzieci i młodzież od czwartej klasy szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne. Ograniczenia dotyczą także naszych seniorów. Podejmując te decyzje - niełatwe zarówno od strony społecznej, jak i gospodarczej - kierujemy się opiniami najważniejszych polskich i zagranicznych autorytetów - epidemiologów i wirusologów - podkreślił szef rządu.

Wiktoria Nicałek

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum