Premier w Katowicach: nie obiecujemy gruszek na wierzbie, a te ok. 160 mld zł za kilka lat...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2019 18:05

Jest pięć obszarów, na których chcemy się skupić - to m.in. służba zdrowia, edukacja, ochrona środowiska - powiedział w sobotę (6 lipca) premier Mateusz Morawiecki.

Premier w Katowicach: nie obiecujemy gruszek na wierzbie, a te ok. 160 mld zł za kilka lat...
- Już skrócone są znacznie kolejki do operacji zaćm, endoprotez i nie ma w ogóle limitów na rezonans magnetyczny - przekonywał premier Morawiecki.Fot. Profil PiS na Fb

Premier powiedział podczas konwencji PiS w Katowicach, że jest pięć wielkich, kluczowych obszarów, na których chce skupić się PiS. Pierwszy to służba zdrowia.

- W ramach służby zdrowia wydajemy już dzisiaj o 25 mld zł więcej niż nasi poprzednicy. Dla porównaniu, u nich przez trzy lata ten wzrost był z 70 na 75 mld zł, w naszym przypadku z 75 na 100 (mld zł) - zauważył szef rządu.

Jak dodał, o 2 tysiące więcej lekarzy kształci się na pierwszym roku niż za czasów PO-PSL.

- Już skrócone są znacznie kolejki do operacji zaćm, endoprotez i nie ma w ogóle limitów na rezonans magnetyczny - powiedział Morawiecki.

- My nie obiecujemy gruszek na wierzbie, pokazujemy to, co udało się zrobić i obiecujemy, że te 6 proc. PKB, czyli ok. 160 mld zł za kilka lat na służbę zdrowia przeznaczymy - zadeklarował premier

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum