Premier: ustawa dotycząca wsparcia dla niepełnosprawnych w czerwcu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2019 07:59

W czerwcu będzie ustawa dotycząca propozycji dla osób niepełnosprawnych. W najbliższym czasie będzie to już projekt realizowany, będziemy mogli te środki przekazywać, bo rząd PiS chce dbać o wszystkie grupy społeczne - mówił w poniedziałek (20 maja) w Gorzowie Wielkopolskim premier Mateusz Morawiecki.

Premier: ustawa dotycząca wsparcia dla niepełnosprawnych w czerwcu
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Wiemy dzisiaj doskonale, że równowaga społeczna, sprawiedliwość społeczna są ważnymi elementami całego życia, również gospodarczego. A więc wielka naprawa pewnych błędów w obszarze polityki społecznej się zaczęła - powiedział premier na konwencji PiS w Gorzowie Wielkopolskim.

Nawiązał również do sytuacji osób niepełnosprawnych i zapowiadanej pomocy dla tej grupy. - Po podliczeniu różnych naszych możliwości budżetowych zaproponowaliśmy to, czego środowiska osób z niepełnosprawnościami mocno się domagały i chcemy, żeby to było zaspokojone już wkrótce. W czerwcu będzie ustawa i w najbliższym czasie będzie to już projekt zrealizowany. Będziemy mogli te środki przekazywać, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości chce dbać o wszystkie grupy społeczne - powiedział Morawiecki.

W niedzielę (19 maja) w Krakowie premier mówił, że rząd chce przeznaczyć pieniądze m.in. z Funduszu Solidarnościowego na comiesięczny, stały dodatek dla osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności. Jak wówczas zaznaczył, będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie i będzie dotyczyło osób powyżej 18. roku życia.

 Marcin Rynkiewicz (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum