Premier: szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie dostępna na zasadzie dobrowolności

Autor: IBX, FB/ Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 11:37

Szczepionka przeciwko nowemu koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności - poinformował w czwartek we wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier: szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie dostępna na zasadzie dobrowolności
Premier Mateusz Morawiecki Fot. FB

"Dzięki umowom, które podpisaliśmy razem z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą dostępne. Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji - w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych" - napisał szef rządu.

Przypomnijmy: amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum