Premier: standardy opieki zdrowotnej będą jak na Zachodzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 września 2011 12:31

Centrum Medycyny Inwazyjnej to inwestycja, która pokazuje, że nasze dzieci będą żyły w Polsce, gdzie standardy opieki zdrowotnej będą przypominały to co najlepsze w Europie Zachodniej - powiedział premier Donald Tusk w piątek (16 września) w Gdańsku podczas uroczystości zakończenia budowy tej placówki.

Premier: standardy opieki zdrowotnej będą jak na Zachodzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według premiera w kraju realizowanych jest - zarówno przez rząd, jak i samorządy - ponad 50 podobnych nowoczesnych inwestycji w ochronie zdrowia.

- To jeszcze ciągle są punkty; to jeszcze nie jest cała taka inteligentna sieć. Jeszcze parę lat zabierze nam i będzie to - jestem przekonany - nasz zbiorowy wysiłek, żeby wszędzie w Polsce pacjenci, czy to są dzieci czy ludzie starsi, trafiali do takich miejsc, gdzie oprócz serdecznej opieki i kompetencji lekarzy będzie można liczyć także na najnowocześniejsze metody technologii i komfort - powiedział szef rządu.

- Dziś już możemy odważnie powiedzieć: zaczęło się. To naprawdę zaczyna wyglądać coraz lepiej w wielu miejscach w Polsce - podkreślił Tusk.

Centrum Medycyny Inwazyjnej należącego do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajduje się w sześciokondygnacyjnym budynku. Jednocześnie będzie mogło przyjąć 311 pacjentów, w salach jedno- lub dwuosobowych. Do nowego obiektu zostanie przeniesionych m.in. kilkanaście klinik chirurgicznych oraz zespół przychodni przyszpitalnych, Bank Krwi i Centrum Urazowe. W szpitalu powstał blok operacyjny z 15 salami.

Centrum Medycyny Inwazyjnej to pierwszy nowy szpital publiczny w Trójmieście od 20 lat. Budowa trwała ponad trzy lata, wraz z wyposażeniem pochłonęła prawie 400 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze