Premier podpisał wniosek ws. odwołania wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2012 18:17

Premier Donald Tusk podpisał złożony przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wniosek o odwołanie Andrzeja Włodarczyka z funkcji wiceministra w resorcie zdrowia - poinformował w piątek (10 lutego) PAP rzecznik rządu Paweł Graś.

Andrzej Włodarczyk pełnił urząd podsekretarza stanu MZ od stycznia 2011 r. W ostatnich miesiącach był odpowiedzialny za politykę lekową i wdrażanie ustawy refundacyjnej. Uczestniczył w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi w sprawie listy leków refundowanych.

Andrzej Włodarczyk był wiceministrem zdrowia także od grudnia 2007 r. do maja 2008 r., kiedy to podał się do dymisji. Jest lekarzem z tytułem naukowym doktora, specjalistą w dziedzinie chirurgii, był przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Czytaj. Wiceminister Andrzej Włodarczyk o odwołaniu: nie mam sobie nic do zarzucenia, to decyzja personalna

Podczas VII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 24-25 października 2011 r.) wiceminister Andrzej Włodarczyk mówił, że swoje pozostanie w resorcie uzależnia m.in. od współpracy przyszłym ministrem zdrowia. - Nie wiem, co będzie ze mną i czy będę pracował na Miodowej - stwierdzał już wtedy.

Dodał wówczas też: - Jeśli ktoś będzie kwestionował to co do tej pory zrobiłem, to podziękuję.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum