Premier: podczas pandemii terenowa administracja rządowa staje na wysokości zadania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2020 07:17

Mamy przygotowane ponad 104 tys. miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków, dla osób zakażonych przygotowano natomiast ponad 7,5 tys. miejsc w 76 obiektach; mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - napisał w niedzielę (26 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: jesteśmy przygotowani do walki z koronawirusem; FOT. PTWP/KPRM

"Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania. Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami" - napisał premier w niedzielę na Facebooku.

Podał, że "we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowali oni łącznie 104 777 miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków". Jak ocenił, "pozytywne jest to, że zajętych jest aktualnie tylko 19 proc. z nich".

- Dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano natomiast 7557 miejsc w 76 obiektach, a tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo - wykorzystano dotąd jedynie 13 proc." - przekazał szef rządu. "Przed kolejnym pracowitym tygodniem mogę Państwa zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - podsumował Mateusz Morawkiecki.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum