Premier o tzw. kompromisie aborcyjnym: nie udało się wypracować lepszego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 września 2019 08:40

Być może tzw. kompromis aborcyjny nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego; chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".

Premier o tzw. kompromisie aborcyjnym: nie udało się wypracować lepszego
Fot. Michał Oleksy/PTWP

Premier pytany w "Gościu Niedzielnym", czy powinno się zakazać aborcji eugenicznej, zwrócił uwagę na to, że "widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego". Według niego, próby "zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków".

- Być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego. Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj - podkreślił.

Morawiecki zwrócił uwagę, że "musimy też odpowiadać za skutki naszych działań".

- Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości - powiedział premier.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum