×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Premier o paszportach covidowych. "Sprawdźcie czy macie aktualne certyfikaty"

Autor: JKB • Źródło: Rynek Zdrowia29 listopada 2021 13:15

Dlaczego polski rząd nie wprowadza obowiązkowych paszportów covidowych? - Samo zastosowanie takich mechanizmów, jak certyfikaty covidowe, nie jest gwarancją podniesienia poziomu szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przy szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach.

Premier o paszportach covidowych. "Sprawdźcie czy macie aktualne certyfikaty"
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Fot. PAP/Hanna Bardo
  • Dlaczego polski rząd nie wprowadza obowiązkowych paszportów covidowych?
  • - Samo zastosowanie takich mechanizmów, jak certyfikaty covidowe, nie jest gwarancją podniesienia poziomu szczepień - powiedział Mateusz Morawiecki
  • Jednocześnie premier zaapelował: - Wszyscy państwo, którzy chcecie wyjechać za granicę, szczególnie do Europy, proszę sprawdźcie czy macie aktualne certyfikaty covidowe
  • Dodajmy, że sef rządu w poniedziałek, 29 listopada, odwiedził szpitalu tymczasowym na lotnisku w Pyrzowicach w woj. śląskim

PILNE: Wchodzą nowe obostrzenia. Zakaz lotów, dłuższa kwarantanna, nowe limity

Obostrzenia wchodzą 1 grudnia. Nowe limity na weselach, w muzach i siłowniach

Sprawdź: Rząd zaostrzy zasady wjazdowe. MZ: będziemy kwarantannować

Od 1 grudnia nowe obostrzenia. Niedzielski: zamknięcie szkół nie wchodzi w grę

Dlaczego nie są wprowadzane obowiązkowe paszporty covidowe?

W poniedziałek, 29 listopada, po wizytacji w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach, premier Mateusz Morawiecki odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej. Jak podkreślił, istotną rolę w walce z pandemią odgrywają placówki jednoimienne. 

Prezes Rady Ministrów przypomniał o poniedziałkowym spotkaniu z partiami opozycyjnymi, podkreślając jego ważność w dalszych działaniach:

- Na dzisiejszym spotkaniu z opozycją, przede wszystkim mamy na celu przedstawienie tych jednocześnie występujących kilku ryzykach o bardzo zasadniczym charakterze, które dotyczą naszego bezpieczeństwa i naszych sąsiadów. Jeżeli będzie taka wola, to będzie też czas na przedstawienie naszych założeń i dalszych kroków - powiedział.

Na pytanie o to, dlaczego polski rząd nie zamierza wprowadzić paszportów covidowych, a jedynie ogranicza się do apelowania o szczepienia, premier wygłosił krótkie stanowisko.

- Są państwa, gdzie poziom szczepień jest bardzo wysoki, np. w Portugalii, ale są kraje, gdzie poziom jest zbliżony do naszego lub nieco wyższy. SKoncentrujemy się na promocji szczepień, aby uzyskać zbiorową odporność - wyjaśnił.

Za granicę? "Proszę sprawdźcie czy macie aktualne certyfikaty"

Jednocześnie szef rządu zaapelował:

- Wszyscy państwo, którzy chcecie wyjechać za granicę, szczególnie do Europy, proszę sprawdźcie czy macie aktualne certyfikaty covidowe, ponieważ rzeczywiście w bardzo wielu krajach nie będzie można przebywać, nie będzie można wjechać, jeżeli nie będziecie mieć takich certyfikatów - powiedział.

Czytaj: Koronawirus. 29 listopada. Zakażenia i zgony. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Marszałek apeluje o pilne otwarcie szpitala tymczasowego

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze