×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Premier o Wdówiku: osoby niepełnosprawne odniosą z tej nominacji wiele korzyści

Autor: PAP/Rynek Zdrowia07 stycznia 2020 17:28

Jestem przekonany, że osoby niepełnosprawne odniosą z dzisiejszej nominacji wiele korzyści - napisał we wtorek (7 stycznia) premier Mateusz Morawiecki, komentując powołanie Pawła Wdówika na stanowisko sekretarza stanu, pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych w MRPiPS.

Premier o Wdówiku: osoby niepełnosprawne odniosą z tej nominacji wiele korzyści
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wdówik od lat angażował się w działania na rzecz wsparcia niepełnosprawnych. Jest osobą niewidomą.

"Mój rząd został dzisiaj wzmocniony przez Pana Pawła Wdówika, człowieka absolutnie wyjątkowego, od wielu lat bardzo aktywnie działającego na rzecz równych praw osób niepełnosprawnych w Polsce" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Szef rządu ocenił, że jako pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik będzie jeszcze skuteczniej realizował swoją misję, a członkowie rządu będą jeszcze lepiej rozumieli potrzeby tej grupy społecznej. "Jestem przekonany, że osoby niepełnosprawne odniosą z dzisiejszej nominacji wiele korzyści" - napisał premier.

Wdówik uczęszczał do Ośrodka dla Dzieci niewidomych w Laskach, jest także absolwentem Wydziału Psychologii UW. Jest twórcą systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie Warszawskim, od 1997 r. kierował Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych na UW.

W latach 1993-2003 był wykładowcą na Akademii Pedagogiki Specjalnej, w latach 2001-2010 pracował jako redaktor katolickiego Radia Józef. Od 2010 r. jest członkiem komisji ekspertów ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Jest żonaty, ma czworo dzieci.

We wtorek do kierownictwa MRPiPS dołączyli także dotychczasowa wiceminister edukacji Iwona Michałek jako sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej oraz Alina Nowak jako podsekretarz stanu. Z aktualnych informacji na stronie resortu wynika, że w ministerstwie kierowanym przez Marlenę Maląg oprócz trojga nowych wiceministrów są także sekretarz stanu Stanisław Szwed oraz podsekretarze Kazimierz Kuberski i Barbara Socha. Oznacza to, że z resortu odszedł wiceminister Marcin Zieleniecki.

 Olga Zakolska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze