Premier o Szpitalu Narodowym: "zbudowany w ekspresowym tempie"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2020 11:12

Wielkie wyzwania, a takim jest pandemia COVID-19, wymagają specjalnych rozwiązań; naszą odpowiedzią na nie jest Szpital PGE Narodowy - zbudowany w ekspresowym tempie dzięki wysiłkowi tysięcy urzędników, lekarzy i specjalistów - oświadczył w poniedziałek (premier Mateusz Morawiecki.

Premier o Szpitalu Narodowym: "zbudowany w ekspresowym tempie"
Fot. Agencja Rezerw Materiałowych/Fb

Szef rządu we wpisie na Facebooku podkreślił, że wielkie wyzwania, a takim jest pandemia COVID-19, wymagają specjalnych rozwiązań. "Naszą odpowiedzią na nie jest Szpital PGE Narodowy - zbudowany w ekspresowym tempie dzięki wysiłkowi tysięcy urzędników, lekarzy i specjalistów" - napisał premier.

Jak zapewnił, państwo polskie, wszelkimi dostępnymi metodami, robi wszystko, aby leczyć i chronić Polaków przed koronawirusem.

Morawiecki podziękował też szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu, doktorowi Arturowi Zaczyńskiemu z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi i prezesowi Agencja Rezerw Materiałowych za ich "ciężką pracę przy tym przedsięwzięciu".

Do wpisu premiera dołączono też krótki film opisujący przebieg przygotowań szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Jak wspomniał w nim Dworczyk, od wydania decyzji administracyjnej przez premiera Morawieckiego do przyjęcia pierwszego pacjenta upłynęło 17 dni.

Lektor na filmie informuje też, że podobne szpitale tymczasowe tworzone są we wszystkich województwach w Polsce.

Szpital tymczasowy, który powstał na PGE Stadionie Narodowym, jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie; docelowo ma być 1,2 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19, obecnie jest ich 300. W środę szpital osiągnął gotowość operacyjną, a w czwartek, według zapowiedzi premiera, rozpoczął przyjmowanie pierwszych pacjentów.

PAP - Rafał Białkowski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum