Premier o Arłukowiczu: właściwy człowiek na właściwym miejscu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2012 17:00

Premier Donald Tusk uważa, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz to "właściwy człowiek na właściwym miejscu". Szef rządu stwierdził też, że ocena sytuacji w służbie zdrowia wypada krytycznie od wielu lat, niezależnie od tego, kto jest ministrem.

Mimo że start ministra Arłukowicza był bardzo trudny, premier ocenił jego wysiłki bardzo pozytywnie.

- Najtrudniejszy czas jeszcze przed nim. Uważam (...), że (to) właściwy człowiek na właściwym miejscu, a to, że nie będą go kochali - zdawał sobie sprawę, że wchodzi w dziedzinę życia, gdzie może zyska satysfakcję, że coś sensownego zrobi, ale na pewno dużo straci - powiedział premier na konferencji prasowej 25 lutego.

Tusk był pytany, czy jest zadowolony z tego, jak funkcjonuje resort zdrowia pod kierownictwem Arłukowicza. Odparł, że ocena sytuacji w służbie zdrowia wypada krytycznie od wielu lat, niezależnie od tego, kto jest ministrem.

Jak dodał, z jego punktu widzenia oznacza to, że trzeba wykonywać "nieustanną robotę", a w ochronie zdrowia nigdy nie będzie momentu zwrotnego, że ''zrobiliśmy i od jutra będzie dobrze''.

Powiedział też, że była minister zdrowia, obecnie marszałek Sejmu, Ewa Kopacz cieszyła się bardzo wysokim zaufaniem społecznym, co wcale nie przekładało się na powszechne zadowolenie z systemu ochrony zdrowia.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum