Premier: na początku przyszłego tygodnia informacja ws. zmian w obostrzeniach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2021 15:54

Rząd na początku przyszłego tygodnia będzie chciał przekazać informacje ws. zmian dotyczących obostrzeń gospodarczych - powiedział we wtorek (19 stycznia) premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, trzeba będzie restrykcje utrzymać.

Premier: na początku przyszłego tygodnia informacja ws. zmian w obostrzeniach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wskazał premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej, rząd nie wyklucza, że "będą pewne zmiany" po fazie restrykcji ogłoszonej na najbliższe dwa tygodnie do końca stycznia. - Postaramy się na początku przyszłego tygodnia je zakomunikować - zapowiedział.

Premier podkreślił, że jesteśmy w momencie, w którym trudno mówić o otwieraniu gospodarki szerzej. - Na pewno będziemy w najbliższych dniach pracować nad protokołami sanitarnymi - na wszelki wypadek, gdyby sytuacja się poprawiała, umożliwiała jakieś uwolnienie, umożliwiała luzowanie tych restrykcji - powiedział.

Morawiecki przyznał, że zależy to nie tylko od poziomu zakażeń, zgonów czy dostępności łóżek covidowych. - Nowa mutacja wirusa, która się pojawiła, jest na tyle niewiadomą, że dziś musimy zachować daleko idącą pokorę wobec potencjalnych scenariuszy - stwierdził premier.

- Sytuacja może się pogorszyć za tydzień i wtedy trzeba będzie obostrzenia jeszcze jakiś czasu utrzymywać - zaznaczył.

 Premier podkreślił, że odmrażanie gospodarki jest limitowane programem szczepień, dostępnością szczepionek. - To jest to wąskie gardło - wskazał. Dodał, że rząd ma sygnały, że od marca lub kwietnia będzie większa liczba dawek - "ale to się pewnie potwierdzi w ciągu tygodnia, dwóch".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze