Premier: koniec roku będzie intensywny pod względem legislacyjnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2010 15:02

O projektach ustaw, m.in. dotyczących ochrony zdrowia, premier Donald Tusk rozmawiał w środę (24 listopada) z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

Premier: koniec roku będzie intensywny pod względem legislacyjnym

Premier zapowiedział, że końcówka roku będzie intensywna pod względem legislacyjnym. Jak zauważył, jest blisko 20 projektów ustaw zgłoszonych w ramach ofensywy legislacyjnej. – 9 ustaw zdrowotnych, 4 ustawy deregulacyjne, ustawy powodziowe wyliczał Tusk. – Naprawdę będzie dużo roboty.

W Sejmie trwają prace nad pakietem ustaw zdrowotnych. Jeden z kluczowych projektów rządowego pakietu o działalności leczniczej dotyczy funkcjonowania szpitali.

Zgodnie z nowymi przepisami samorządy, które nie przekształcą szpitali, będą musiały pokryć ich zadłużenie w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku samorządy w ciągu 12 miesięcy będą zmuszone do zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala (przekształcenie szpitala w spółkę kapitałową, jednostkę budżetową, samorządowy zakład budżetowy albo instytucję gospodarki budżetowej).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum