×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Premier: jeśli minister zdrowia nie skróci kolejek - przyjdzie nowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 grudnia 2013 08:34Aktualizacja: 20 grudnia 2013 08:36

W ciągu kilku miesięcy minister musi mi zameldować, że rozwiązał problem kolejek. Jeśli powie, że nie da rady - przyjdzie następny, który to zrobi - zapowiada premier Donald Tusk.

Premier: jeśli minister zdrowia nie skróci kolejek - przyjdzie nowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Premier Donald Tusk w wywiadzie dla "Polski The Times" był pytany czy ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi uda się zmniejszyć kolejki do lekarza.

- Skrócenie kolejek jest niezbędne, zarówno jeśli chodzi o lekarzy pierwszego kontaktu, jak i o specjalistów. Nowe przepisy dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej trafiły już do Sejmu. Chodzi na przykład o to, by pediatrzy i interniści mogli w większym stopniu uczestniczyć w świadczeniu usług z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej - mówi premier dziennikowi.

Dodał: - W ciągu kilku miesięcy minister musi mi zameldować, że problem rozwiązał. Jeśli powie, że nie da rady - przyjdzie następny, który to zrobi. Obserwując jego wysiłki zmierzające do skrócenia kolejek w onkologii, jestem jednak dobrej myśli. Te propozycje muszą być gotowe wiosną.

- Wiem z doświadczenia moich bliskich, którymi opiekowałem się w ciężkiej chorobie, co to znaczy w czekaniu niepewności, czy się dożyje wizyty u lekarza. Tak nie może być - powiedział Tusk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze