Premier: darmowe leki dla seniorów powyżej 75. roku życia jeszcze w 2016 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2016 20:00

Musimy wprowadzić realne rozwiązania, które poprawią sytuację materialną seniorów - mówiła w piątek w Makowie Mazowieckim premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że ustawa ws. bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia zacznie obowiązywać jeszcze w 2016 roku.

Fot. archiwum

W ramach spotkań w związku ze 100 dniami funkcjonowania rządu premier odwiedziła w piątek kilka miejscowości; spotkała się z właścicielami rodzinnej piekarni w Kroczewie, ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcami Uniecka, rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie, była także w gospodarstwie rolnym w Głódkach oraz rozmawiała z seniorami w Makowie Mazowieckim.

Premier przypomniała, że w Sejmie złożony został projekt zakładający możliwość darmowego nabywania leków dla osób po 75. roku życia. - Wiem, że to nie jest wszystko, co powinniśmy dla seniorów zrobić, ale to jest ten pierwszy krok. Jeżeli krok po kroku będziemy realizowali ten program, to i tutaj będziemy mogli powiedzieć na końcu kadencji, że udało nam się stworzyć program, który w znaczącym stopniu poprawia byt seniorów - mówiła premier. Zapowiedziała, że ustawa zacznie obowiązywać jeszcze w 2016 roku.

Szydło zaznaczyła, że dziś wielkim problemem są niskie emerytury i trzeba zacząć zastanawiać się, co zrobić, by były one wyższe. - Musimy wprowadzić realne rozwiązania, które poprawią sytuację materialną - dodała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum