Premier Włoch: w drugiej fazie walki z pandemią dystans społeczny pozostaje koniecznością

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2020 07:32

Premier Włoch Giuseppe Conte wyjaśnił, że zapowiedziana przez niego w niedzielę (26 kwietnia) druga faza walki z epidemią, to okres "koegzystencji z wirusem". Przypomniał, że także w tej nowej fazie niezbędne będzie zachowanie dystansu społecznego, również w rodzinach, oraz środków prewencji i ochrony osobistej.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Jeśli nie będziemy tego przestrzegać, krzywa zachorowań może wymknąć się spod kontroli" - ostrzegł. Premier dodał, że bardzo trudne będą także następne miesiące. W ich trakcie należy przygotować fazę ożywiania kraju - podkreślił.

- Musimy odblokować kraj - oświadczył Conte. - Także w okresie odradzania się, Włochy będzie można podziwiać - zapewnił. Jak zaznaczył, to dzięki wyrzeczeniom wszystkich udało się zahamować szerzenie koronawirusa.

Szef włoskiego rządu zapowiedział ustalenie maksymalnych cen na maseczki, by nie dopuścić do spekulacji. Cena maseczki chirurgicznej ma wynosić 0,50 euro.

Decyzje rządu, podjęte po rozmowach z doradzającym mu komitetem naukowym, zostały uznane przez media za "pierwszy, bardzo ostrożny krok ku normalności".

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum