Premier Morawiecki podziękował przewodniczącej KE za poparcie apelu o zwiększenie dostaw szczepionek

Autor: MS • Źródło: PAP07 maja 2021 18:12

- Dziękuję Ursuli von der Leyen za ten mocny głos poparcia - napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tak szef polskiego rządu podziękował przewodniczącej Komisji Europejskiej za poparcie, jakiego udzieliła jego apelowi o zwiększenie wysiłków na rzecz rozpowszechniania szczepionek przeciw Covid-19 na całym świecie.

Premier Morawiecki podziękował przewodniczącej KE za poparcie apelu o zwiększenie dostaw szczepionek
Premier Mateusz Morawiecki dziękuje szefowej KE, za jej głos popracia w sprawie szerokiego dostępu szczepień przeciw Covid-19, Fot: Shutterstock
  • Premier RP apelował na TT o dostarczenie szczepionek przeciwko Covid-19 także dla biedniejszych krajów południa naszego globu
  • Apel premiera Mateusz Morawieckiego poparła szefowa Komisji Europejskiej
  • Za ten "mocny" głos poparcia - szef polskiego rządu - podziękował Ursuli von der Leyen - w mediach społecznościowych

"Dziękuję Ursuli von der Leyen za ten mocny głos poparcia. Aby zapobiec czwartej fali pandemii, musimy wspierać naszych partnerów na całym świecie i dostarczać szczepionki na skalę globalną - to nasz obowiązek jako Europejczyków" - napisał w piątek na Twitterze szef polskiego rządu.

Czwartej fali pandemii może zapobiec jedynie szeroki dostęp do szczepionek

Wcześniej von der Leyen również na Twitterze napisała: "Z zadowoleniem przyjmuję wezwanie polskiego premiera do zwiększenia wysiłków na rzecz rozpowszechniania szczepionek na całym świecie. Cieszę się z pracy z premierem Mateuszem Morawieckim na rzecz dzielenia się szczepionkami z sąsiadami i partnerami, w tym z naszymi przyjaciółmi z Partnerstwa Wschodniego" - oświadczyła szefowa KE, nawiązując do wcześniejszych słów polskiego premiera.

Morawiecki, cytowany przez KPRM na tym samym portalu społecznościowym, powiedział, że "także dla biedniejszych krajów południa naszego globu należy dostarczyć szczepionki".

"Nie chcemy dopuścić do czwartej fali albo sprawić, żeby była jak najmniejsza. Jeżeli gdzieś jej echa będą na świecie, to nie chcemy, żeby dotarła do nas" - zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum