KG/Rynek Zdrowia | 12-11-2020 20:55

Premier Morawiecki: dobre wieści - nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!

W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek - poinformował w czwartek (12 listopada) po godz. 20 Mateusz Morawiecki.

Wideokonferencja z Radą Medyczną w czwartek (12 listopada). Fot. Kancelaria Premiera/Twitter

- W najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny - podkreślił premier w przemówieniu opublikowanym na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Dodał: - Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne. Kochani, wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa!

Mateusz Morawiecki podkreślił, że wciąż apeluje o zostawanie w domu.

- Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii. Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy! -  zaapelował premier w mediach społecznościowych.

W czwartkowym wystąpieniu poruszył też kwestię szczepionek: Premier o szczepionkach na koronawirusa: rozmawiamy o tym, kiedy i w jaki sposób dostarczyć je wszystkim Polakom