Premier Australii: wszystko wskazuje na to, że wybuchnie pandemia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2020 12:09

Wszystko wskazuje na to, że wybuchnie światowa pandemia koronawirusa - oświadczył premier Australii Scott Morrison. Dodał, że kraj podejmie odpowiednie kroki, żeby się na nią przygotować.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Morrison powiedział, że wzrost liczby zachorowań w Europie, Azji i Amerykach sprawia, że pandemia jest coraz bardziej prawdopodobna. - Musimy podjąć odpowiednie kroki, żeby przygotować się na taką pandemię - oznajmił premier na konferencji prasowej. - Wszystko wskazuje na to, że świat wkroczy niedługo w fazę pandemii wirusa - dodał.

Morrison ma się spotkać z premierami poszczególnych stanów, żeby ustalić, czy konieczne będzie odwołanie urlopów lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzone zostaną też m.in. zapasy środków medycznych. Premier podkreślił, że nie ma jeszcze powodu do tego, żeby rezygnować ze zgromadzeń, bo "Australia działała szybko".

W Australii potwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem - 15 zainfekowanych osób przyjechało z Chin, a osiem przebywało na wycieczkowcu Diamond Princess.

Od 1 lutego kraj zamknął granice dla osób, które odwiedzały Chiny kontynentalne. Morrison w czwartek (27 lutego) ogłosił przedłużenie tego okresu do 7 marca.

Na świecie stwierdzono już ponad 82 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku choroby wywoływanej przez ten drobnoustrój zmarło ponad 2,8 tys. ludzi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum