Poznań: konferencja prasowa przed szpitalem, czyli idą wybory

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 października 2014 14:31

Obietnice dotyczące ochrony zdrowia od kilku tygodni są elementem kampanii wyborczej do samorządu w różnych miastach. W niedzielę (26 października) prezydent Poznania Ryszard Grobelny wytknął władzom marszałkowskim, że nie realizują obietnic o budowie szpitala pediatrycznego.

Poznań: konferencja prasowa przed szpitalem, czyli idą wybory

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Grobelny i Jarosław Pucek, szef Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, zorganizowali konferencję prasową przed Specjalistycznym Zespołem Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Pucek rozdał dziennikarzom kartki, na których wynotował liczne publiczne zapowiedzi marszałka Marka Woźniaka i jego byłego zastępcy Leszka Wojtasiaka (obaj z PO) w sprawie szpitala.

- Wicemarszałek Wojtasiak w 2010 r. mówił, że budowa nowego szpitala to priorytet i że obiekt powstanie do 2014 r. Jednak z późniejszych wypowiedzi wynika, że w tej sprawie nic się nie działo - podkreśla Pucek.

Termin konferencji nie wyglądał na przypadkowy. Za trzy tygodnie, 16 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Prezydent Grobelny wystawia w nich po raz pierwszy własne listy do sejmiku i liczy, że uda mu się wprowadzić do niego swoich ludzi - zauważa GW.

Marszałek Woźniak zgłosił budowę szpitala dziecięcego jako jeden z kilkudziesięciu ważniejszych projektów do tzw. kontraktu terytorialnego. To dokument określający m.in., jakie duże inwestycje dostaną dofinansowanie z Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Więcej: www. poznan.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum