Poznań: będą edukować, jak zabijają narkotyki i dopalacze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2019 17:13

O zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy usłyszeli we wtorek (2 kwietnia) uczniowie oraz przygodni pasażerowie w holu dworca Głównego PKP w Poznaniu. W miejscu tym zainaugurowano wielkopolską kampanię "Narkotyki i dopalacze zabijają".

Poznań: będą edukować, jak zabijają narkotyki i dopalacze
Fot. archiwum

W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Akcja odbywa się we współpracy z policją, kuratorem oświaty i służbami sanitarnymi.

- W 2017 r. w regionie odnotowano 365 przypadków zatruć środkami psychoaktywnymi. Rok wcześniej było 256 takich zdarzeń. Nasza kampania edukacyjna skierowana jest do dzieci i młodzieży w całym województwie - powiedziała Aneta Niestrawska.

W trakcie inauguracji akcji w Wielkopolsce w dworcowym holu zorganizowane zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie, a także podróżni uczestniczyli w lekcji edukacyjnej przygotowanej przez funkcjonariuszy policji. Młodzież rozdawała broszury informacyjne i ulotki osobom na dworcu. Wyświetlony został też spot poświęcony zagrożeniom związanym z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu wynika, że w tym roku w regionie zarejestrowano ponad 40 zatruć tymi substancjami. Policjanci w Wielkopolsce w ramach prowadzonych działań zabezpieczyli w tym roku około 5,8 kg różnych dopalaczy. W większości były one w formie suszu roślinnego nasączonego groźnymi dla zdrowia substancjami.

Kampania jest elementem "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań +Razem Bezpieczniej+ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Jej wielkopolskim koordynatorem jest wojewoda, komendant wojewódzki policji w Poznaniu, wielkopolski kurator oświaty i wojewódzki inspektor sanitarny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum