Poza specustawą MZ planuje ponad 1 mld zł na sprzęt medyczny i świadczenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 września 2017 12:51

Poza specustawą planujemy przeznaczyć dodatkowo ponad 320 mln zł m.in. na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla szpitali klinicznych i ogólnych, instytutów badawczych i LPR - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Poinformował, że będzie też dodatkowe 760 mln zł na świadczenia z funduszu zapasowego NFZ.

Poza specustawą MZ planuje ponad 1 mld zł na sprzęt medyczny i świadczenia
FOT. WIM; zdjęcie ilustracyjne

Konstanty Radziwiłł poinformował, że rząd planuje przeznaczyć dodatkowo ponad 320 mln zł na ochronę zdrowia.

- W najbliższym czasie spodziewamy się rozpoczęcia wydawania środków z przeznaczeniem na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla szpitali klinicznych, szpitali instytutowych, a także dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa - mówił.

Zaznaczył, że budżecie państwa są już zagospodarowane pieniądze na ten cel.

Zapowiedział dodatkowe środki - ok. 100 mln zł - na zakup sprzętu i aparatury medycznej z dziedzin pediatrii, onkologii i chirurgii dziecięcej oraz "szpitali noworodkowych".

- Niezależnie od tego przeznaczamy jeszcze w tym roku blisko 100 mln zł więcej na zakup szczepionek do przeprowadzenia obowiązkowych szczepień ochronnych - oświadczył minister.

Poinformował także o planowanym zwiększeniu środków o 20 mln zł na zakup czynników krzepnięcia w ramach programu leczenia chorych na hemofilię.

Minister zdrowia podał również, że ruszyła już procedura uruchomienia funduszu zapasowego NFZ - jest dodatkowa kwota 760 mln zł przeznaczona na świadczenia zdrowotne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum