Powstanie ministerialny portal o "zdrowiu prokreacyjnym"

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2017 20:17

Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić portal informacyjny "z bazą wiedzy dotyczącą zdrowia prokreacyjnego". Powstanie kosztem 746 830 zł, a konkurs na jego stworzenie wygrała spółka Macsense, w której pracuje prof. Bogdan Chazan.

Powstanie ministerialny portal o "zdrowiu prokreacyjnym"
Powstanie ministerialny portal o "zdrowiu prokreacyjnym". Fot. Shutterstock

Pieniądze na to będą pochodzić z budżetu państwa. Portal ma promować tzw. zdrowie prokreacyjne, zdrowy styl życia - ze sportem, dobrym odżywaniem się, bez używek czy nadużywania leków przeciwbólowych. Dostępni na czacie i forum eksperci mają odpowiadać na pytania planujących ciążę.

Czym zajmuje się firma, która wygrała konkurs na przygotowanie strony? - docieka gazeta.pl. Po sprawdzeniu KRS okazuje się, że właściciele Macsense prowadzą klinikę naprotechnologii (tzw. Instytut Rodziny), w której pracuje prof. Bogdan Chazan.

Na stronie Instytutu Rodziny można przeczytać, że jego założyciele chcą "objąć opieką tych, których dotyka problem niepłodności, wykluczając jednocześnie wszystkie te działania, które naruszają godność człowieka (w szczególności procedurę zapłodnienia in-vitro)".

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum