Powstał Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich. Zrzesza 16 placówek
Powołano Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich z siedzibą w Legnicy. Związek zrzeszać ma szpitale z regionu, a jego podstawowym celem będzie reprezentowanie placówek wobec m.in. administracji rządowej, organów samorządu terytorialnego, samorządów zawodowych czy Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Powołano Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich z siedzibą w Legnicy. W jego skład weszło 16 placówek
- Związek zrzeszać ma szpitale z regionu, a jego podstawowym celem będzie reprezentowanie placówek wobec m.in. administracji rządowej, organów samorządu terytorialnego, samorządów zawodowych czy NFZ
- - Jako reprezentanci największego budżetu w zakresie ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku będziemy mogli uczestniczyć w negocjacjach z płatnikiem publicznym oraz w rozmowach o przyszłości zdrowia z przedstawicielami Ministerstwa – mówi Anna Płotnicka – Mieloch, prezes zarządu Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy
Powstał Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich
Spotkanie założycielskie Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich z siedzibą w Legnicy odbyło się 18 stycznia w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Tego dnia przyjęto i podpisano uchwałę założycielką oraz statut związku. W skład zarządu weszły cztery osoby.
Podstawowym celem Związku – jak czytamy informacji prasowej - będzie „reprezentowanie interesów zrzeszonych podmiotów wobec administracji rządowej, organów samorządu terytorialnego, samorządów zawodowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, związków zawodowych pracowników i innych podmiotów”.
- Założenie Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich przede wszystkim ma pozytywnie wpłynąć na zacieśnianie współpracy między podmiotami medycznymi oraz na ich integrację. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy system ochrony zdrowia mierzy się z wieloma wyzwaniami. Związek powstał również po to, aby jego Członkowie wspólnie artykułowali swoje potrzeby i oczekiwania oraz podejmować dyskusje w kluczowych dla nich kwestiach. Formuła Związku jest otwarta, więc spodziewamy się, że w najbliższym czasie liczba szpitali, które przystąpiły do współpracy się zwiększy – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
Prezes zarządu związku: w grupie siła
Wśród zadań związku są również m.in. "oddziaływanie na kształtowanie ustawodawstwa dotyczącego funkcjonowania szpitali oraz występowanie do organów, posiadających inicjatywę prawodawczą z wnioskami i opiniami w zakresie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia". Związek ma też prowadzić działania na rzecz podniesienia jakości świadczeń zdrowotnych, doskonalenia kadr oraz rozwoju rynku pracy.
- Organizacja pracodawców powstała w celu zacieśnienia współpracy między jednostkami ochrony zdrowia funkcjonującymi na terenie naszego województwa Jest reprezentatywna w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, ma prawo opiniowania założeń i projektów aktów prawnych w zakresie praw i interesów związków pracodawców. Chcieliśmy, aby nasz głos był słyszany, jako reprezentanci największego budżetu w zakresie ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku będziemy mogli uczestniczyć w negocjacjach z płatnikiem publicznym oraz w rozmowach o przyszłości zdrowia z przedstawicielami Ministerstwa. W grupie siła – mówi Anna Płotnicka – Mieloch, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
W skład Związku na te chwilę weszło 16 podmiotów marszałkowskich:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
- Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu
- Dolnośląskie Centrum Onkologii, Hematologii i Pulmonologii we Wrocławiu
- Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu
- Dzienny Ośrodek Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
- Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu
- Wojewódzkie Centrum Kotliny Jeleniogórskiej
- Szpital Ginekologiczny w Wałbrzychu
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
- Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
- Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim
- Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze
- Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi
- Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu
- Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)