Powrót na naukę zdalną? Czarnek przyznał: niebezpieczeństwo zawsze istnieje

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, PAP, Polskie Radio 2426 października 2021 08:40

Kornawirus i nauka zdalna? - Niebezpieczeństwo zawsze istnieje. Zwłaszcza w tych regionach, gdzie mamy bardzo dużą liczbę zakażeń - przyznał 26 października minister edukacji i nauki.

Czy nauka zdalna wróci do szkół? Fot. Shutterstock
  • Powrót na naukę zdalną? - Niebezpieczeństwo zawsze istnieje. Zwłaszcza w tych regionach, gdzie mamy bardzo dużą liczbę zakażeń - przyznał 26 października Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24
  • Jak wyliczał według stanu na 25 października na nauce zdalnej jest 1217, przy czym na ponad 22 tys. szkół 40 jest w całości, a w około 80 przypadkach chodzi o pojedyncze klasy 
  • - Wszyscy mamy świadomość, że ograniczenie nauki stacjonarnej, wyłączenie jej na dłuższy czas byłoby niezwykle szkodliwe dla dzieci i młodzieży - powiedział szef MEiN

Powrót na naukę zdalną?

O możliwym powrocie szkół na naukę zdalną mówił 26 października Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24.

- Niebezpieczeństwo zawsze istnieje. Zwłaszcza w tych regionach, gdzie mamy bardzo dużą liczbę zakażeń - przyznał szef MEiN.

Czarnek zastrzegł jednocześnie "natomiast jestem przekonany, że jeśli miałoby do tego dochodzić, to najpierw musiałoby dojść do wszystkich innych ograniczeń, które znamy".

- Wszyscy mamy świadomość, że ograniczenie nauki stacjonarnej, wyłączenie jej na dłuższy czas byłoby niezwykle szkodliwe dla dzieci i młodzieży - podkreślił minister. 

Czarnek dodał, że "jeżeli chodzi o zamykanie szkół, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie".

- Decyzja należy do dyrektorów poszczególnych placówek, którzy uzgadniają ją ze służbami sanepidu z danego powiatu - dodał.

Czytaj również: MZ uruchomi 10 tys. łóżek covidowych. Rusza m.in. szpital tymczasowy na Okęciu

Zamknięcie szkół? Niedzielski: wykluczone

W temacie zamykania szkół przez koronawirusa wypowiadał się również w poniedziałek, 25 października, w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Pytany o ponowne zamknięcie szkół odpowiedział, że "to akurat jest wykluczone".

- Nie ma takiego planu, szkoły pozostaną otwarte. Oczywiście, w razie konieczności, pojedyncze placówki będą czasowo przechodziły na nauczanie zdalne, inne na hybrydowe, ale co do zasady - dzieci będą uczyły się stacjonarnie - poinformował.

Czytaj więcej: Niedzielski kategorycznie: ponowne zamknięcie szkół wykluczone

Kiedy zamkną szkoły? 22 października minister Czarnek odpowiedział

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum