Potrzeba ratowników, pediatrów i internistów do pracy w szpitalu przy granicy

Autor: oprac. JKB • Źródło: Facebook, Rynek Zdrowia05 listopada 2021 11:49

Polska Misja Medyczna organizuje nabór pracowników medycznych, którzy gotowi pomóc w szpitalu w Hajnówce. To do tej do placówki przywożeni są uchodźcy wymagający interwencji medycznej.

W Hajnówce potrzebni są m.in. ratownicy medyczni. Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • Medycy na granicy podali informację, że Polska Misja Medyczna organizuje nabór pracowników medycznych, którzy gotowi pomóc w szpitalu w Hajnówce
  • To ta placówka zajmuje się pomaganiem uchodźcom, którzy wymagają pilnej interwencji medycznej
  • Polska Misja Medyczna  wskazuje, że potrzebni m.in. dodatkowi ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych

Trwa nabór chętnych wolontariuszy do szpitala

Medycy na Granicy od października pomagają migrantom przy polsko-białoruskiej, a przy okazji regularnie zamieszczają w sieci informacje dotyczące swoich działań.

Wiele razy wspominali o szpitalu w Hajnówce, gdzie często przywożeni są uchodźcy z granicy wymagający natychmiastowej pomocy medycznej. Tym razem to placówka potrzebuje wsparcia i pomocy - Polska Misja Medyczna organizuje nabór dla chętnych medyków do współpracy, ponieważ szpital jest znacznie obciążony.

- Szpital w Hajnówce, o którym napisaliśmy już tutaj wiele ciepłych słów, jest przeciążony. Potrzebuje dodatkowego personelu. Polska Misja Medyczna / Polish Medical Mission organizuje nabór pracowników medycznych, którzy gotowi byliby pomóc tej szczególnie dotkniętej kryzysem migracyjnym placówce. Zostaliśmy poproszeni o udostępnienie informacji o tym naborze - szczegóły znajdziecie poniżej. Jednocześnie zaznaczamy, że inicjatywa Polskiej Misji Medycznej nie jest związana z naszą działalnością, a udostępnienie przez nas posta ma jedynie charakter informacyjny - napisali Medycy na granicy.

Potrzebni są ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych

Jak czytamy na stronie Polskiej Akcji Medycznej "do szpitala w Hajnówce trafiają uchodźcy wymagający interwencji medycznej, zatrzymani na terenach powiatów objętych stanem wyjątkowym, a także ci, którzy w ostatnich dniach przekroczyli granicę po wyczerpującym oczekiwaniu na pomoc".

- Placówka jednocześnie nieustannie służy mieszkańcom regionu, jednak zwiększona liczba przyjęć poważnie obciążyła pracą personel, którym dysponuje szpital. Aby świadczyć nieprzerwaną pomoc medyczną, potrzebni są dodatkowi ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych. Wsparcie szpitalowi zapewnią medycy związani z Polską Misją Medyczną, którzy będą pracować na miejscu w systemie rotacyjnym, dzięki czemu wszyscy pacjenci będą mogli liczyć na stałą i wykwalifikowaną opiekę - to fragmenty komunikatu PAM.

Czytaj: Polska Misja Medyczna pomoże przy granicy polsko-białoruskiej. Szuka chętnych do udziału w akcji

Medycy na Granicy: Są ofiary śmiertelne. Rząd nie jest zainteresowany rozmową

Leczenie imigrantów. Szpitale wystawiają rachunki Straży Granicznej. "Rz": Nie do końca legalnie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum