Posłowie będą debatować nad wnioskiem o odwołanie ministra Arłukowicza

Autor: Interia.pl/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 09:06

W czwartek (23 stycznia) posłowie będą debatować nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra zdrowia. Za takim rozwiązaniem opowiadają się wszystkie kluby opozycyjne. PiS zarzuca Arłukowiczowi, że doprowadził do "pogorszenia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków".

Posłowie będą debatować nad wnioskiem o odwołanie ministra Arłukowicza

Koalicja PO-PSL ma dość głosów, by obronić Bartosza Arłukowicza po raz trzeci. Głosowania nad odwołaniem ministra można się prawdopodobnie spodziewać w piątek (24 stycznia) - informuje interia.pl

PiS przygotowało katalog 12 błędów i zaniedbań ministra Arłukowicza. Najważniejsze to: wydłużające się kolejki do lekarzy, kontynuacja komercjalizacji szpitali, niezrealizowanie obietnicy decentralizacji NFZ.

Premier Donald Tusk zobowiązał ministra do przedstawienia najpóźniej w marcu planu zmniejszenia kolejek. Ten zapowiada, że pacjenci odczują zmiany w 2015 r. Do specjalistów mają trafiać tylko osoby wymagające pogłębionej diagnozy dzięki zwiększeniu obowiązków specjalistom medycyny rodzinnej.

Lekarze rodzinni obawiają się jednak, że specjaliści nie tylko nie zastaną odciążeni, ale także poradnie podstawowej opieki zdrowotnej zostaną "zapchane" pacjentami.

Minister po raz kolejny naraził się środowisku, kiedy w poniedziałek zażądał zawieszenia ordynatora oddziału położniczego szpitala we Włocławku, chociaż okoliczności śmierci nienarodzonych bliźniąt nie zostały jeszcze wyjaśnione. Zdaniem byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, sama ta wypowiedź daje podstawy do odwołania Arłukowicza.

Więcej: http://fakty.interia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum