Poseł Ryfiński upomniany przez marszałek Kopacz za "socjopatę"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 19:42

W sprawie ustawy refundacyjnej minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie reagował na sygnały płynące od pacjentów, lekarzy i farmaceutów i zachowywał się jak socjopata - mówił w czwartek (26 stycznia) w Sejmie poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński podczas debaty nad odwołaniem ministra.

Po tych słowach, prowadząca obrady marszałek Sejmu Ewa Kopacz poprosiła Ryfińskiego, aby "odwrócił się do niej twarzą" po czym powiedziała: - Bardzo proszę, żeby używał pan słów, które przystoją posłowi Rzeczypospolitej Polskiej na tej sali.

- Pozwolę sobie w takim razie wyjaśnić. Socjopata to osoba, która nie reaguje na sygnały z otoczenia, na sygnały płynące od pacjentów, od lekarzy, od farmaceutów; to jest osoba o ograniczonej wrażliwości - powiedział Ryfiński.

Jak dodał, ta przypadłość często dotyka ministrów rządu Donalda Tuska.

Ryfiński przytoczył też słowa Arłukowicza z marca 2011 roku, kiedy minister podczas prac nad ustawą refundacyjną zarzucał z trybuny sejmowej jej autorom, że przygotowany przez nich projekt jest próbą odgórnego sterowania rynkiem, która może spowodować ograniczenie liczby aptek. Zarzucił Arłukowiczowi, że zapomniał o aptekarzach, kiedy został ministrem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum