Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzicami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2018 12:00

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w czwartek w Sejmie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w gmachu parlamentu. - Jestem przekonany, że polski rząd pochyli się z troską nad losem osób niepełnosprawnych, ich rodzin - ocenił.

Z protestującymi spotkał się poseł PiS Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

W środę w Sejmie rozpoczął się protest Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło protestujących na spotkanie w środę o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"; zaproszenie, z którego protestujący nie skorzystali, zostało ponowione. MRPiPS zaproponowało kolejne spotkanie w czwartek o godz. 10.

Mularczyk powiedział w czwartek dziennikarzom, że "miał intensywne spotkania z tym środowiskiem (protestujących rodziców osób niepełnosprawnych - PAP), w kadencji 2011-2015". - To były dziesiątki konferencji prasowych, one się nie przebijały do mediów, media nie były zainteresowane tym protestem - zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum