Poseł PO wzywa: albo kontrakt na oddział onkologii kobiecej albo dymisja ministra zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2019 12:39

Kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE Andrzej Halicki zwrócił się we wtorek (20 maja) do premiera Mateusza Morawieckiego o działania ws. Centrum ATTIS w Warszawie, które pozostaje bez kontraktu z NFZ. - Albo kontrakt, albo dymisja ministra zdrowia - oświadczył Halicki.

Poseł PO wzywa: albo kontrakt na oddział onkologii kobiecej albo dymisja ministra zdrowia
Fot. archiwum

Halicki podczas konferencji prasowej podkreślił, że w warszawskim Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy ATTIS za blisko 8 mln zł powstał oddział onkologii kobiecej. Dodał, że przez brak kontraktu z NFZ, oddział ten wciąż stoi pusty.

Według Halickiego wcześniejsze interwencje w tej sprawie okazały się nieskuteczne i zakończyły się "przerzucaniem odpowiedzialności" między NFZ a resortem zdrowia.

- Panie premierze, albo kontrakt jak najszybciej, albo dymisja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Tu nie ma czasu na zwłokę - oświadczył poseł, który startuje do PE z Warszawy.

Zapewnił też, że kandydaci Koalicji Europejskiej będą walczyć w Parlamencie Europejskim o zwiększenie środków UE na ochronę zdrowia. - Przywrócimy większe nakłady wraz ze środkami unijnymi - podkreślił.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum