Poseł Braun ukarany najwyższą karą. Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP17 września 2021 06:55

Po skandalicznej wypowiedzi posła Grzegorz Brauna pod adresem ministra zdrowia, Prezydium Sejmu podjęło jednogłośną decyzję o najwyższej karze.

Poseł Grzegorz Braun został ukarany najsurowszą z kar. Fot. PAP/Radek Pietruszka
  • Poseł Grzegorz Braun w skandaliczny sposób zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowych (16 września) obrad
  • Tego samego dnia zebrało się Prezydium Sejmy, które podjęło decyzję ws. wypowiedzi posła Konfederacji
  • Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty poinformował, że poseł Braun został ukarany najwyższą z możliwych kar: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 proc. i 6 miesięcy odebrania 100 proc. diety poselskiej

Surowa kara dla posła Brauna

Czarzasty poinformował dziennikarzy o ustaleniach Prezydium Sejmu, które w czwartek zajmowało się m.in. sprawą wypowiedzi posła Grzegorza Brauna (Konfederacja).

Jak podkreślił, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła wniosek do prokuratury za używanie gróźb karalnych przez posła Brauna.

- Po drugie, jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej - poinformował Czarzasty. - Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia - dodał wicemarszałek.

Poinformował też, że posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

Poseł Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. "Będziesz pan wisiał" - krzyknął z mównicy sejmowej Braun wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra. 

Skandal na sali sejmowej

Przypomnijmy, w czwartek 16 września, podczas posiedzenia Adam Niedzielski opowiadał o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia i sytuacji związanej z pandemią. Następnie głos zabrał poseł Braun, któremu po upływie określonego czasu przerwała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Właśnie wtedy z mównicy padły ostre słowa skierowane pod adresem ministra Niedzielskiego. 

- Będzie złożony wniosek, nie ma pan prawa się tak zachowywać, nie ma pan prawa takich słów używać i sprawa będzie postawiona na prezydium Sejmu. To jest wielki skandal - zapowiedziała wicemarszałek.

Czytaj: Skandal w Sejmie. Grzegorz Braun do Adama Niedzielskiego: będzie pan wisiał

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum