PAP/Rynek Zdrowia | 17-07-2020 07:35

Portal TVP Info: Leszczyna o Szumowskim: Oszust. Minister: Będą kroki prawne

Najpierw zapoznam się z wypowiedzią, a potem podejmę odpowiednie kroki prawne - zapowiedział w rozmowie z portalem TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do wypowiedzi posłanki Izabeli Leszczyny (KO), która nazwała Szumowskiego w czwartek (16 lipca) na antenie TVN24 "oszustem".

Fot. Fotolia

Izabela Leszczyna powiedziała w TVN 24, że niektórzy ministrowie są oszustami. Minister Marcin Horała (wiceminister infrastruktury - PAP) dopytywał, których ministrów posłanka ma na myśli.

''Ministra Szumowskiego, dokładnie to teraz mówię'' - odpowiedziała.

''No to pan minister zarobi na pozwie, a raczej jakaś charytatywna instytucja zarobi'' - powiedział poseł. ''Sądy są wam przychylne, ale tego nie wyciągną - dodał" - opisał sprawę w czwartek portal TVP Info.

Portal poprosił ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o komentarz.

"Na pewno zapoznam się najpierw w wypowiedzią, bo nie oglądam TVN-u, a potem podejmę odpowiednie kroki prawne" - zapowiedział minister.

"Nie można pozwalać na ewidentne kłamstwa i oszczerstwa. Wydawało mi się, że kampania już minęła i emocje opadły po drugiej stronie. W końcu przegrali. Ale jak widać, nie wszyscy przeboleli i zaleganie afektu u niektórych jest widoczne" - ocenił Szumowski.