Porozumienie Zawodów Medycznych poda, ile podpisów zebrano pod obywatelskim projektem

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2017 08:00

Na poniedziałek (15 maja) Porozumienie Zawodów Medycznych reprezentujące wszystkie zawody medyczne w Polsce zaplanowało konferencję prasową, podczas której poda, ile podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

 Porozumienie Zawodów Medycznych poda, ile podpisów zebrano pod obywatelskim projektem
Konferencja prasowa odbędzie się w poniedziałek 15 maja o godz. 11 w Domu Lekarza, ul. Raszyńska 54 w Warszawie. Fot. Archiwum

W Domu Lekarza w Warszawie o godz. 11 Porozumienie poinformuje też, kto był zaangażowany w zbieranie podpisów, jaka była reakcja pacjentów na projekt, jakie rozwiązania ten projekt zawiera oraz dlaczego projekt ministra Radziwiłła jest nie do zaakceptowania.

Uczestnicy konferencji chcą również dyskutować na temat, czy tylko strajk jest sposobem na wymuszenie poprawy w tej dziedzinie.

Organizacje zawodowe zrzeszone w Porozumieniu Zawodów Medycznych to Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Porozumienie Lekarzy Rezydentów, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Fizjoterapia, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów, Polski Związek Logopedów, Związek Zawodowy Lekarzy MSW, Protest Dietetyków - grupa nieformalna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum