Porozumienie Rezydentów OZZL: na miejscu głodówki ok. 20 osób

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Zdrowia • • 02 października 2017 13:43

- W tej chwili jestem na miejscu głodówki, jest ok. 20 osób, które zamierzają głodować. To nie tylko młodzi lekarze, ale też ratownicy medyczni, psycholodzy - mówi nam Łukasz Jankowski, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.

Porozumienie Rezydentów OZZL: na miejscu głodówki ok. 20 osób
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceprzewodniczący informuje Rynek Zdrowia, że na razie rezydenci nie wiedzą, jak zareaguje na protest Ministerstwo Zdrowia. - Czekamy, nie mamy żadnych informacji - mówi. 

Dodaje: -  Liczymy na to, że protest głodowy jednak poruszy rządzących i zmusi ich do jakiejś pozytywnej dla nas reakcji.

Zapytany o sprawy, które będą poruszane na zapowiadanej konferencji prasowej (ma się odbyć 2 października ok. godz. 13.45 w miejscu głodówki) precyzuje:

- Odniesiemy się do tego, co już padło ze strony ministra zdrowia, przedstawimy nasze postulaty, "pokażemy" nasz protest.  Z postulatami się przebijamy od dwóch lat - bez sukcesu.

Jak informuje Jankowski, konferencja ma potrwać ok. pół godziny. - Później ma trwać protest głodowy, krew ma być oddawana cały tydzień, z największym nasileniem dziś - dodaje. 

Damian Patecki, również wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, podsumowuje: - Jest nas wystarczająco dużo, żeby protest uznać za znaczący. Czekamy na reakcję resortu. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze