Pomysły PO na prywatną służbę zdrowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 września 2015 09:44

Platforma Obywatelska deklaruje, że zależy jej na rozwoju prywatnej ochrony zdrowia. Pomysły ugrupowania to ubezpieczenia opłacane przez pracodawców, abonamenty medyczne i dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.

Pomysły PO na prywatną służbę zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, już teraz wielu Polaków korzysta z prywatnej ochrony zdrowia - przede wszystkim w zakresie usług stomatologicznych czy badań diagnostycznych (RTG, USG). Zamożniejsi pacjenci decydują się na prywatne wizyty i zabiegi omijając kolejki.

W efekcie wielu Polaków płaci za opiekę dwa razy - poprzez obowiązkowe składki oraz z własnej kieszeni. W tej sytuacji po wyborach PO proponuje ucywilizować ten system i zaproponować dodatkowe ubezpieczenia i abonamenty medyczne. Wysokość składki ma zależeć od czynników ryzyka, czyli np. od tego, czy w rodzinie zdarzały się nowotwory, zawały, ale też od trybu życia pacjenta-klienta.

PO zapewnia, że sytuacja osób, które się nie ubezpieczą dodatkowo, wcale się nie pogorszy. Prezes NFZ uważa jednak, że dodatkowe ubezpieczenia mogą powiększyć deficyt lekarzy na rynku.

Więcej: www.wyborcza.biz

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze