Pomożemy Słowakom w walce z COVID-19? W Nowym Targu czekają na decyzję rządu

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2021 11:50

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu jest gotowy pomóc obywatelkom Słowacji chorym na covid-19. Tak zadeklarował w Nowym Targu Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Pomożemy Słowakom w walce z COVID-19? W Nowym Targu czekają na decyzję rządu
Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu jest w stanie w ciągu 72 godzin przygotować łóżka covidowe dla Słowaków. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Deklaracja padła w czasie spotkania w Nowym Targu. Wzięli w nim udział wojewoda, dyrektor szpitala Marek Wierzba oraz starosta nowotarski Marek Faber. Wojewoda zaznaczył, że w obecnej trudnej sytuacji pandemii koronawirusa Małopolanie potrafią być solidarni i są gotowi nieść pomoc potrzebującym sąsiadom.

Marek Wierzba dodał, że lecznica jest w stanie w ciągu 72 godzin przygotować łóżka covidowe dla Słowaków. Szpital zainwestował już w dodatkowy zbiornik z tlenem, który może być przydatny dla pacjentów przechodzących szczególnie ciężko chorobę.

Decyzje o przyjmowaniu na leczenie obywateli Słowacji będą jednak zapadały w rządzie. Zależy to także od strony słowackiej - czy będzie zgłaszała takie zapotrzebowanie. Kilka dni temu słowacki rząd zwrócił się do UE z prośba o pomoc. Słowacja ma spory problem z pandemią. W 5,5-milionowym kraju dziennie przybywa ok. 3 tysięcy nowych zakażonych.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze