Pomorze: tam 9 szkół z pozytywną opinią Sanepidu dotyczącą zdalnego nauczania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2020 20:48

Do wtorku (8 sierpnia) Sanepid wydał dziewięć pozytywnych opinii umożliwiających dyrektorom szkół wprowadzenie w nich - w związku z koronawirusem - zdalnego nauczania. Sześć kolejnych wniosków jest w trakcie rozpatrywania - poinformowały służby sanitarne.

Pomorze: tam 9 szkół z pozytywną opinią Sanepidu dotyczącą zdalnego nauczania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktualne dane dotyczące sytuacji w pomorskiej oświacie w związku z epidemią koronawirusa zamieściła we wtorek popołudniu na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Z informacji tych wynika, że Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni działający w województwie pomorskim wydali opnie o nauczaniu w trybie zdalnym dla dziewięciu szkół. Opinie te dotyczyły trzech placówek zlokalizowanych w Gdańsku, dwóch z Gdyni oraz pojedynczych placówek z powiatów: bytowskiego, kościerskiego, kartuskiego i wejherowskiego.

WSSE poinformowała też, że w sumie od początku roku szkolnego do powiatowych stacji Sanepidu wpłynęło 75 wniosków od dyrektorów szkół dotyczących zmiany trybu nauczania. "60 rozpatrzono negatywnie, zaś 6 wniosków jest w trakcie rozpatrywania" - podała WSSE.

Jak wyjaśniono w komunikacie, obecnie w województwie pomorskim potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 49 uczniów oraz u 16 nauczycieli. "W kwarantannie przybywa 544 uczniów i 91 nauczycieli" - podała stacja.

Sanepid nie informuje, w jakich konkretnie szkołach wprowadzono nauczanie zdalne, z informacji udostępnionych przez lokalne samorządy wynika jednak, że są to m.in. VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 59 oraz przyszpitalna Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkoła Podstawowa w Kiełpinie.

PAP - Anna Kisicka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze