Pomorze: sanepid wydał 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 września 2020 16:05

50 pozytywnych opinii umożliwiających wprowadzenie w szkołach woj. pomorskiego nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym wydały od 1 września stacje sanepidu w regionie. Na kwarantannie przybywa 1662 uczniów i 239 nauczycieli.

Pomorze: sanepid wydał 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Informację o aktualnej sytuacji w pomorskich szkołach w związku z epidemią podała w piątek na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Z danych tam zamieszczonych wynika, że od początku roku szkolnego do piątku włącznie powiatowe stacje sanepidu w woj. pomorskim wydały w sumie 50 pozytywnych opinii pozwalających na wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym. Wszystkie opinie - wydane na wniosek dyrektorów szkół - miały związek z wykryciem u uczniów lub nauczycieli zarażenia koronawirusem.

Sanepid wyjaśnił, że są placówki, w których sprawie stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii - były one wydawane sukcesywnie, najczęściej po stwierdzeniu przypadków zakażeń w kolejnych klasach w danej szkole.

Według danych sanepidu najwięcej, bo 12 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni, a 11 - placówek z Gdańska. Osiem opinii związanych było ze szkołami w powiecie kartuskim, sześć - w powiecie bytowskim, a po cztery - placówek w powiecie kościerskim i wejherowskim. Kolejne dwie dotyczyły szkół z powiatu słupskiego, a pojedyncze - placówek z powiatów chojnickiego, kwidzyńskiego i tczewskiego.

W sumie od początku roku szkolnego do pomorskich stacji sanepidu wpłynęło 119 pism od dyrektorów szkół, zawierających wnioski o zmianę trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach przypadków zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 69 wniosków rozpatrzono negatywnie.

WSSE poinformowała też w piątek, że aktualnie SARS-CoV-2 potwierdzono u 27 nauczycieli i u 83 uczniów. Na kwarantannie przybywa 1662 uczniów i 239 nauczycieli - podała stacja.

Anna Kisicka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum