Pomorze: kwarantanną objęto już 2657 uczniów i 361 nauczycieli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2020 18:15

We wtorek (22 września) na kwarantannie przebywa 2657 uczniów i 361 nauczycieli z woj. pomorskiego - poinformował sanepid. Służby wydały w sumie 73 opinie, które umożliwiły wprowadzenie w placówkach oświatowych w regionie zdalnego lub hybrydowego nauczania.

Pomorze: kwarantanną objęto już 2657 uczniów i 361 nauczycieli
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

O aktualnej sytuacji w pomorskiej oświacie, związanej z epidemią, poinformowała we wtorek na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

W zamieszczonym tam komunikacie podano, że w związku z przypadkami SARS-CoV-2 w szkołach w regionie we wtorek na kwarantannie przebywa 2657 uczniów i 361 nauczycieli. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 48 nauczycieli i u 77 uczniów ze szkół z woj. pomorskiego.

W związku z przypadkami zakażeń od początku roku szkolnego do wtorku włącznie powiatowe stacje działające w woj. pomorskim wydały - na wniosek dyrektorów szkół - w sumie 73 pozytywne opinie pozwalające na wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Sanepid wyjaśnił, że są placówki, w których sprawie stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii - były one wydawane sukcesywnie, najczęściej po stwierdzeniu przypadków zakażeń w kolejnych klasach w danej szkole.

Według danych sanepidu najwięcej, bo po 14 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni i z Gdańska. 11 opinii związanych było ze szkołami w powiecie kartuskim, 10 - w powiecie wejherowskim, 8 - w powiecie bytowskim i 7 w powiecie kościerskim. Kolejne trzy dotyczyły szkół z powiatu chojnickiego, po dwie - z powiatów słupskiego i puckiego, a pojedyncze - placówek z powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego.

W sumie od początku roku szkolnego do pomorskich stacji sanepidu wpłynęły 143 pisma od dyrektorów szkół, zawierające wnioski o zmianę trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach przypadków zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 69 wniosków rozpatrzono negatywnie, a jeden jest w trakcie rozpatrywania.

Anna Kisicka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum