Pomorskie: rada ds. ochrony zdrowia już powstała

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2011 13:06

24 lutego podpisano porozumienie w sprawie powołania Pomorskiej Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Pomorskie: rada ds. ochrony zdrowia już powstała

Jak podaje Pomorski Urząd Wojewódzki, dokument parafowali: wojewoda pomorski Roman Zaborowski, marszałek województwa Mieczysław Struk, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusz Moryś oraz wiceprzewodniczący Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego Sławomir Ziemianowicz.

W spotkaniu udział wzięła również p.o. dyrektora pomorskiego oddziału NFZ Barbara Kawińska, która w posiedzeniach Rady będzie uczestniczyła w charakterze gościa.

Wojewoda pomorski Roman Zaborowski, z którego inicjatywy doszło do zawarcia porozumienia, podkreślił, że pieniądze NFZ to nie jedyne środki kierowane do podmiotów służby zdrowia. Dużą rolę w ich finansowaniu odgrywają samorządy powiatowe, marszałek województwa pomorskiego oraz budżet państwa. To poważne środki, które muszą być wydawane racjonalnie z jak największą korzyścią dla pomorskich pacjentów.

Sygnatariusze porozumienia podkreślają, że działając wspólnie będą mieli większą siłę oddziaływania na podmioty podejmujące kluczowe dla służby zdrowia decyzje

Celem powołania rady jest współpraca na rzecz podniesienia stanu zdrowotności mieszkańców województwa pomorskiego. Strony Porozumienia zamierzają podjąć współpracę na rzecz: poprawy jakości usług medycznych, poprawy dostępności do usług medycznych, poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego, promocji zdrowia i zapobiegania chorobom oraz poprawy efektywności wykorzystania publicznych środków finansowych przeznaczonych na ochronę zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum