Pomorskie: kombatanci będą mogli liczyć na szybszą wizytę u specjalisty

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 12:34

Przed kilkoma dniami m.in. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. podpisał specjalne porozumienie, na mocy którego kombatanci będą mogli liczyć na szybszą wizytę u specjalisty. Do tego projektu przystąpiło w sumie 25 podmiotów leczniczych z województwa pomorskiego, m.in. placówki w Bytowie, Człuchowie, Miastku, a także zakłady opieki zdrowotnej w Lęborku.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

To już jego druga edycja tego porozumienia. Pierwszą podpisano w czerwcu 2009 roku. Jego celem jest ułatwienie kombatantom dostępu do usług medycznych poza kolejnością lub w szybszym czasie.

Pacjent ze statusem kombatanta będzie miał zapewniony dostęp do świadczeń ambulatoryjnych w czasie nie dłuższym niż siedem dni roboczych od zgłoszenia. W każdej z placówek, które podpisały porozumienie będzie wyznaczony koordynator do informowania o przysługujących świadczeniach oraz nadzorujący ich realizacje.

Program dotyczy kombatantów oraz niektórych osób będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, zamieszkałych w województwie pomorskim. Podpisane porozumienie ma pomóc w realizacji praw kombatantów.

Więcej: gp24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum