Pomorskie: działacze PiS chcą dokumentować "naruszenia praw pacjenta"

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2012 10:37

Pomorscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli akcję dokumentowania przypadków naruszenia praw pacjenta w województwie pomorskim. Zachęcają pacjentów do przekazywania im informacji o "konkretnych przypadkach patologii systemu zdrowia".

Jak informuje poseł Andrzej Jaworski, szef gdańskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, posłów interesuje zarówno sytuacja, w której przy "zwykłej" grypie pacjent był zmuszony czekać w kilkugodzinnej kolejce, jak i najpoważniejsze przypadki patologii, gdy chory na raka musiał czekać po kilka miesięcy na specjalistyczne zabiegi czy diagnozy.

W pierwszej kolejności działacze PiS mają podejmować interwencje w tych przypadkach, w których pacjenci zgodzą się podać swoje imię i nazwisko.

Głównym celem akcji jest złożenie doniesienia do prokuratury na Ryszarda Stachurskiego, wojewodę pomorskiego. Poseł Jaworski zarzuca mu bierność w sytuacji, w której jak twierdzi na coraz dłuższe kolejki do specjalistów nakłada się fakt, że pod względem wielkości budżetu na zdrowie Pomorskie spadło z 5 miejsca w kraju na 15 - donosi Dziennik Bałtycki.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum