Polskie służby medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce. Jadą na Ukrainę

Autor: PAP • Źródło: PAP26 lutego 2022 21:45

Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk polskie medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce przed wyjazdem na Ukrainę. - Jesteśmy przygotowani do transportu rannych specjalnym pociągiem sanitarnym, który ruszył na pomoc naszym przyjaciołom - podkreślił.

Polskie służby medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce. Jadą na Ukrainę
Polskie służby medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce. Jadą na Ukrainę Fot. Michał Dworczyk/Twitter
  • Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk polskie medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce przed wyjazdem na Ukrainę
  • - Jesteśmy przygotowani do transportu rannych specjalnym pociągiem sanitarnym, który ruszył na pomoc naszym przyjaciołom - podkreślił
  • Pociąg sanitarny z Polski ma transportować rannych z Ukrainy. Na jego pokładzie jest 160 miejsc. Ranni będą w pierwszej kolejności trafiali do Szpitala Narodowego w Warszawie

Polskie służby medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce 

Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że w sobotę na Ukrainę wjedzie pociąg z wagonami szpitalnymi oraz czterema wagonami z pomocą humanitarną, przekazaną do obwodu lwowskiego, a w poniedziałek zostanie uruchomiony duży hub do pomocy humanitarnej dla rannych.

- Nasze służby medyczne zakończyły ćwiczenia na dworcu w Medyce przed wyjazdem na Ukrainę. Jesteśmy przygotowani do transportu rannych specjalnym pociągiem sanitarnym, który ruszył na pomoc naszym przyjaciołom - przekazał szef KPRM.

W kolejnym wpisie Dworczyk poinformował, że został zakończony rozładunek czterech wagonów humanitarnych.

- W drodze na przejście w Medyce zmierzają kolejne tysiące uchodźców. Polska wesprze wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy!  - dodał.

"Uruchamiamy połączenia wahadłowe. Pozwolą bezpiecznie przetransportować kobiety i dzieci"

- Za nami również owocne rozmowy z Mer Mościsk - uruchamiamy połączenia wahadłowe, kursujące dwa razy dziennie, które rozładują ruch i pozwolą bezpiecznie przetransportować kobiety i dzieci. Ogromne podziękowania dla ministra Andrzeja Adamczyka za wsparcie operacji - przekazał szef KPRM również na Twitterze.

Do swoich wpisów Dworczyk dołączył zdjęcia z akcji.

Wcześniej w sobotę przed południem Dworczyk informował na konferencji prasowej w Przemyślu, że przygotowany został program odbierania rannych z Ukrainy; w razie potrzeby polski pociąg sanitarny będzie zabierał rannych z Mościsk na Ukrainie, potem dojedzie do Warszawy; ranni będą trafiać do Szpitala Narodowego, a po diagnostyce do placówek specjalistycznych. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że 120 szpitali w Polsce zadeklarowało pomoc rannym z Ukrainy, łącznie 7 tys. miejsc.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum